Dr. Ayşegül Çoruhlu

Alkali Diyet
Bugüne dek ezberlediginiz tüm diyet formüllerini unutup, işe en basit biçimde “iç” çevrenizi temiz tutarak başlayın.
Kitap Hakkında

Dr. Ayşegül Çoruhlu

4 temmuz 1969 doğumludur. Orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. 1994 yılında istanbul tıp fakultesi’nden mezun oldu. Şişli Etfal Hastanesi’nde biyokimya uzmanlığı ihtisasını tamamlarken Boğaziçi Üniversitesi biyomedikal mühendisliği master programına devam etti.

2000 yılında Amerikan Hastanesi’nde biyokimya uzmanı olarak çalışmaya başladı. Daha sonra İntermed Polikliniği laboratuvar şefi olarak görevine devam etti. Bu görevde kaldığı yıllar içinde  koruyucu hekimlik konseptine uygun check-up programları hazırladı. Anti-oksidan testler, gıda duyarlılığı testi, kişiye özel hormon ve genetik testleri gibi ileri anti-aging yaklaşımlarını ilk uygulayanlardan oldu. Vitamin ve mineral desteği kullanımı konusunda uzun süre eczacı ve doktorlara seminerler verdi.

Yazdığı Alkali Diyet kitabında Dr. Çoruhlu, Biyokimya uzmanı bir hekim olarak şunu vurgular:

Hastalıklara verilen sayısız ismin önemi yoktur. Hepsi aynı noktadan başlar. HÜCREDEKİ ASİT-ALKALİ DENGESİ Şimdiye kadar yapılan diyet önerilerindeki eksik kalan parça da budur.

Kitaptan Alıntılar

 

Alkali Diyet Facebook
Sizden Gelenler
  • Merhabalar Ayşegül Hanım bunca yıldır kadın dergilerindeki tek sayfalık alkali beslenme ile ilgili makaleler ve internetteki sığ bilgiler nedeniyle önemli gerçeklerden mahrum kaldım.Kitabınıza ulaşmamda zahmetli oldu ama sonunda sağlık biri olabilmek için temel çözümlere sayenizde kavuştuğuma inanıyorum. Devamı »

    -Aybers Yağmur Duran
  • Kitabınıza bayıldım.Çünkü ,uygulamayı insan yapabilir veya yapmaz ama,ben vücudumla ilgili dahası kimyamla ilgili inanılmaz bilgiler öğrendiğimi ve bunu çok anlaşılır ve sade bir dille aktarıldığını gördüm ve de çok mutlu oldum. Devamı »
    -Aybers Yağmur Duran

Twitter @drAlkaliDiyet

Faydalı bigiler için bizi Twitter da takip etmeyi unutmayınız. @drAlkaliDiyet

Basında Alkali Diyet
  • Kanserin nedeni ve önlemi…Reha Muhtar
  • Dr. Ayşegül Çoruhlu Alkali Diyet adlı kitabı ile okurlarının karşısına çıktı.
  • Alkali Diyet Stargündem’de
  • Mesele fazla kilolar değil, fazla asitler